Mistrzostwa Polski Boogie 2019 już za nami!

W minioną sobotę w Chełmskim Domu Kultury odbyły się Mistrzostwa Polski Boogie Woogie 2019.
W mistrzostwach brało udział ponad 40 par w trzech kategoriach wiekowych: Dzieci, Juniorzy i Seniorzy. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć tancerz z Klubu Tańca KICK z Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach. Na mistrzostwach Klub reprezentowało cztery pary: Szymon Gogacz i Amelia Sąpór, Maciej Kwiatkowski i Julia Mularska, Jakub Olejarz  i Izabela Zawadzka, Michał Petkow i Klaudia Kołodziej.
Nasi zawodnicy w tym roku po raz pierwszy debiutowali w kategorii juniorów i seniorów, rywalizując z o wiele starszymi wiekiem i stażem.
Niewątpliwym sukcesem naszych zawodników jest zdobycie tytułu wice Mistrza Polski kategorii juniorów przez Amelię Sąpór i Szymona Gogacza. Znakomite wyniki osiągnęły również młodziutkie pary, które startowały po raz pierwszy w kategorii  seniorów, kwalifikując się do ścisłego finału. – informuje Lidia Żuchowska trenerka pionkowskiego klubu Kick Pionki.

Kategoria dzieci:
III miejsce Daria Różycka i Daniel Wróbel – Maraton Boogie Giedlarowa
II miejsce Monika Ciryt i Szymon Miś – Maraton Boogie Giedlarowa
I miejsce Maja Kozyra i Hubert Płoszaj – Maraton Boogie Giedlarowa

Kategoria Juniorzy:
III miejsce Magdalena Puk i Jakub Sirko – KBOT Chełm

II miejsce Amelia Sąpór i Szymon Gogacz – Kick Pionki
I miejsce Adrianna Dolecka i Tomasz Ciryt – Maraton Boogie Giedlarowa

Kategoria Seniorzy:
VII miejsce Izabella Zawadzka i Jakub Olejarz – Kick Pionki
VI miejsce Małgorzata Zalewska i Michał Bednarek – KBOT Chełm
V miejsce Julia Mularska i Maciej Kwiatkowski – Kick Pionki
IV miejsce Edyta Stępień i Jakub Śmiałek – Swing Step Warszawa
III miejsce Anna Rybarczyk i Artur Bajll – Swing Step Warszawa
II miejsce Zofia Załęska i Jakub Załęski – Swing Step Warszawa
I miejsce Marcelina Sroczyńska i Grzegorz Kowalczyk – Swing Step Warszawa

Mistrzostwa nie były ostatnim turniejem w tym sezonie, klub rozpoczyna przygotowania do startu  zawodników w Pucharze Polski w Zielonej Górze, który odbędzie się z początkiem kwietnia.Pionkowscy tancerze pracują pod okiem trenera Lidii Żuchowskiej.Wszystkim tancerzom gratulujemy wyników i pasji tańcem,trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.