FINAŁ – 11 LISTOPADA W WYOBRAŹNI DZIECI I MŁODZIEŻY 2018

0
1924
Wyświetleń:

We wtorek, 6 listopada 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury odbył
się V Powiatowy Konkurs Recytacji i Pieśni Patriotycznej
„11 Listopada
w wyobraźni dzieci i młodzieży”.

Głównym celem konkursu było wzbogacenie w patriotyczne wartości organizowanych obchodów Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości, pogłębianie wśród młodzieży szkolnej znajomości polskiej poezji patriotycznej oraz rozwijanie wrażliwości artystycznych, jak również zainteresowania językiem polskim.

Jury w składzie:
Zofia Rinas
Agata Chmielewska
Janusz Głowacki

I kategoria do 11 lat:

W kategorii pieśni patriotyczne:

Soliści:
I miejsce
Maja Strojek (PSP w Jaroszkach)

II miejsce
Helena Grzywacz (PSP w Jaroszkach)

Zespół
I miejsce
Zespół “Morowe Panny” (PSP nr 1 w Pionkach)

II miejsce
Aleksandra Gwiazdowska i Diana Kaczkowska (PSP nr 1 w Pionkach)

III miejsce
Zespół “Fasolki” (PSP w Słupicy)

W kategorii poezji patriotycznej:

I KLASA
I miejsce
Lena Wąsik (PSP nr 5 w Pionkach)

II miejsce
Filip Chołuj ( PSP w Suchej)

III miejsce
Filip Pyrka ( PSP w Czarnej)

III KLASA
I miejsce
Natalia Adamiec (PSP nr 2 w Pionkach)

II miejsce
Antonina Pośnik (PSP nr 2 w Pionkach)

III miejsce
Agata Zielińska (PSP w Suskowoli)
Hanna Wrochna (PSP nr 1 w Pionkach)

IV KLASA
I miejsce
Agnieszka Wolska (PSP w Jaroszkach)

II miejsce
Filip Korycki (PSP w Suskowoli)

III miejsce
Lena Kaczkowska (PSP w Augustowie)

V KLASA
I miejsce
Amelia Maj (PSP nr 5 w Pionkach)

II miejsce
Roksana Tarnowska (PSP w Czarnej)

III miejsce
Weronika Lasota (PSP nr 5 w Pionkach)

Pozostałym uczestnikom konkursu przyznano wyróżnienia.

II kategoria od 11 lat:

W kategorii pieśni patriotycznej:

Soliści
I miejsce
Aleksandra Bąk (PSP w Suskowoli)

II miejsce
Martyna Strojek (PSP w Jaroszkach)

III miejsce
Amelia Nojek (PSP nr 1 w Pionkach)
Nikola Wiączek (PSP w Suchej)

Zespoły
I miejsce
Zespół z PSP nr 1 w Pionkach

II miejsce
Zespół “Folklaski” (PSP nr 1 w Pionkach)

W kategorii poezji patriotycznej:

VI KLASA
I miejsce
Lena Górniak (PSP nr 1 w Pionkach)

II miesce
Julia Marek (PSP w Suchej)

III miejsce
Amelia Basińska ( PSP w Laskach)

VII KLASA
I miejsce
Natalia Wanot (PSP nr 1 w Pionkach)

II miejsce
Emilia Osiadły (PSP nr 1 w Pionkach)

III miejsce
Elżbieta Wojtala (PSP w Czarnej)

VIII KLASA
I miejsce
Sandra Janas (PSP w Suskowoli)
Katarzyna Machniak (PSP nr 5 w Pionkach)

II miejsce
Eliza Wosztyl (PSP nr 5 w Pionkach)
Zofia Gregorczyk (PSP nr 5 w Pionkach)

III miejsce
Dawid Hernik (PSP w Suchej)

SZKOŁA ŚREDNIA
I miejsce
Weronika Wieczorek (CKZiU w Pionkach)
Zuzanna Rdzanek (LO w Pionkach)

II miejsce
Paweł Fabiś (Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach)

III miejsce
Natalia Kiraga (CKZiU w Pionkach)
Monika Kamińska (CKZiU w Pionkach)

Pozostałym uczestnikom konkursu przyznano wyróżnienia.

Jury podkreśla bardzo wysoki poziom artystyczny konkursu, właściwy dobór repertuaru, kulturę słowa oraz świadomą interpretację tekstów zarówno literackich i muzycznych. Szczególne podziękowania jury kieruje
ku nauczycielom – instruktorom pracującym z wykonawcami oraz rodzicom za wychowanie w duchu patriotyzmu.

 

 

Komentarze