“Osiemnastka” Formatowania

12 października  2018 r. o godz. 18:00 już po raz osiemnasty twórcy
z całego powiatu radomskiego mieli możliwość zaprezentować swoje prace
w Galerii Hall Miejskiego Ośrodka Kultury.  Tradycyjnie kuratorem “Formatowanie” jest artysta plastyk z Pionek – Tomasz Wróblewski.
Można było zobaczyć  tradycyjne malarstwo, rysunki, grafikę
oraz grafikę komputerową.

Formatowanie to nazwa własna powiązana z Galerią Format.
Pierwszą wystawą integrującą lokalnych plastyków była wystawa „Artyści Pionek 2000”. W 2001 roku kolejną  wystawę nazwano „Formatowanie”.
Działanie to odniosło wielki sukces i udowodniło jak bardzo brakowało takich wystaw w Pionkach.

W tym roku “Formatowanie” uzyskało pełnoletność kończąc osiemnaście lat. Jest to koniec beztroskiego dzieciństwa a wejście w dojrzałość artystyczną. “Formatowanie” łączy ze sobą nie tylko sztukę, ale również artystów
i odbiorców. Odbierana jest jest jako radość i wolność twórcza.

„Formatowanie” po raz kolejny prezentuje różnorodność świata artystycznego. Na wystawie można zobaczyć czarno białe fotografie Wojciecha Błażewskiego. Ponadto można było podziwiać dzieła malarskie Łucji Nędzi, Anny Mirowskiej czy Tomasza Wróblewskiego. Nie zabrakło również fotografii o różnej tematyce, przygotowanych przez Wojciecha Kuchtę, Romana Fido, czy Macieja Wojciechowskiego. Grafikę komputerową możemy zobaczyć z kolei w pracach Piotra Pachockiego.
To na “Formatowaniu” łączone są ze sobą różne style artystyczne, które odbiorca może dostrzec oglądając dzieła wykonane przez artystów obdarzonych specjalnymi predyspozycjami do tworzenia artystycznych dzieł.
Podczas tegorocznego osiemnastego już „Formatowania” w Galerii Hall Miejskiego Ośrodka Kultury swoje prace zaprezentowało dwudziestu dwóch twórców: Wojciech Błażewski, Roman Fido, Maciej Kamieński, Elżbieta Karaś, Marlena Kruk, Wojciech Kuchta, Elżbieta Kurkowska, Andrzej Legierski, Marcin Maciejczyk, Anna Mirowska, Łucja Nędzi, Hanna Ozimek,
Grażyna Pachocka, Piotr Pachocki, Mieczysław Piasek, Małgorzata Sarnowicz, Dariusz Stelmach, Iwona Warchoł, Artur Wąsowicz, Maciej Wojciechowski, Michał Wójcicki, Tomasz Wróblewski.