FORMATOWANIE 17, CZYLI SPOTKANIE RÓŻNYCH SZTUK

20 października  2017 r. o godz. 18:00 już po raz siedemnasty twórcy
z całego powiatu radomskiego mieli możliwość zaprezentować swoje prace
w Galerii Hall Miejskiego Ośrodka Kultury.  Tradycyjnie kuratorem Formatowanie jest artysta plastyk z Pionek – Tomasz Wróblewski.
Można było zobaczyć  tradycyjne malarstwo, rysunki, grafikę oraz grafikę komputerową.
Formatowanie to nazwa własna powiązana z Galerią Format. Pierwszą wystawą integrującą lokalnych plastyków była wystawa „Artyści Pionek 2000”. W 2001 roku kolejną  wystawę nazwano „Formatowanie”.  Działanie to odniosło wielki sukces i udowodniło jak bardzo brakowało takich wystaw
w Pionkach.

Jak wspomniano w katalogu wystawy „Formatowanie 17” tegoroczna wystawa wpisuje się w 60-lecie Miejskiego Ośrodka Kultury. W tym roku swoje prace prezentuje dwudziestu trzech twórców. W całej historii „Formatowania” udział wzięło stu dwudziestu dziewięciu twórców z powiatu radomskiego.
„Formatowanie” po raz kolejny prezentuje różnorodność świata artystycznego. Na wystawie można zobaczyć czarno białe fotografie Wojciecha Błażewskiego z nieczynna już torpedownią. Prace Macieja Wojciechowskiego to pełne impresji zdjęcia. Natomiast obraz „Nad stawem” to dzieło Anny Mirowskiego przedstawiający miejscową przyrodę. Grafikę komputerową możemy zobaczyć z kolei w pracach Piotra Pachockiego przedstawiające miasto Pionki z innej perspektywy.
Podczas tegorocznej siedemnastej  już edycji swoje prace zaprezentują: Katarzyna Bielawska, Wojciech Błażewski, Roman Fido, Maciej Kamieński, Elżbieta Karaś, Wojciech Kuchta, Elżbieta Kurkowska, Andrzej Legierski, Marcin Maciejczyk, Anna Mirowska, Łucja Nędzi, Olga Nosal Błądek, Grażyna Pachocka, Piotr Pachocki, Mieczysław Piasek, Małgorzata Samowicz, Dariusz Stelmach, Iwona Warchoł, Artur Wąsowicz, Dorota Wieczorek, Maciej Wojciechowski, Michał Wójcicki, Tomasz Wróblewski.