XIX POWIATOWY DZIEŃ SENIORA

Dzień Seniora to święto ustanowione przez
Międzynarodową Organizację Zdrowia przed kilkunastoma laty.
To szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są piewcami tradycji
w naszych domach. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu. Jednocześnie seniorzy to ludzie często bardzo aktywni w swoim środowisku. Ludzie, którzy działają w artystycznych zespołach i klubach zainteresowań.
Borą czynny udział w imprezach na rzecz miasta i gminy,
służą swoim doświadczeniem.
Aby zwrócić uwagę jak ważne i potrzebne jest to święto,
7 października w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury
w Pionkach odbył się  XIX Powiatowy Dzień Seniora.
Na zaproszenie Dyrekcji Miejskiego Ośrodka Kultury Pani Anna Kostrzewy oraz inicjatora spotkania Pani Barbary Gaworek przybyli: Stowarzyszenie Seniorów „Barwy Życia” Pionki, Zespół „Sobótka” Czarnolas, Zespół Śpiewaczy „Promyk Nadziei” Pionki, Zespół „Półborzanki” Augustów, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pionkach, Zespół „Senior” Radom, Stowarzyszenie Seniorów „Kontrast”.
Na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych: Wiceburmistrz Miasta Pionki  Jolanta Sarnecka – Buczek wraz
z mężem – sympatykiem MOK, Naczelnik Wydziału Promocji
i Rozwoju Powiatu Radomskiego  Marek Oleszczuk, Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Pionki Kazimierz Myśliwiec, Sympatyk Kluba Seniora Henryk Rybak – sympatyk klubów seniora.
Usłyszeliśmy pieśni w wykonaniu Stowarzyszenia Seniorów
„Barwy Życia” Pionki oraz Stowarzyszenia Seniorów „Kontrast”.
Po występach salę wypełniły największe przeboje polskiej muzyki.