WOŚP 2021 – FINAŁ W PIONKACH

Ponad 23 tysiące zł od mieszkańców Pionek

31 stycznia odbył się wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W tym roku cała Polska, ale także świat wspierali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w zbiórce pieniędzy na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jak zwykle organizatorzy mogli liczyć na ogromne wsparcie mieszkańców.
Do puszek trafiło w sumie 19 017 zł, ale to jeszcze nie wszystkie pieniądze. Nadal też trwają niektóre aukcje.

W tym roku finał odbył się w pełnym reżimie sanitarnym. Koncerty przeniosły się do sieci i dostępne były na fb MOK oraz w Telewizji Lokalnej Kurier Pionkowski.

Wolontariusze jak co roku spacerowali ulicami naszego miasta z puszkami Sztabu #2509,  do których mieszkańcy chętnie wrzucali pieniądze.
I tradycyjnie najwięcej zebrały najmłodsze wolontariuszki.

29 Finał WOŚP nie mógł odbyć się bez gwiazdy wieczoru – zespołu The Bill, który wystąpił o godz. 19:00 i zgromadził sporą widownię. Pionkowski zespół często i chętnie włącza się w akcje charytatywne, a dla Orkiestry grał wielokrotnie. Muzycy występują w składzie: Darek Śmietanka, Andrzej Tomczyk, Ludomir Szymański i Łukasz Nowak. The Bill powstał w 1986 r.
i choć skład zespołu przez lata zmieniał się wielokrotnie, to w sumie nagrał 10 płyt. Śmiało można powiedzieć, że nasz rodzimy The Bill to już legenda polskiej sceny punk-rockowej.
Przed wirtualną publicznością wystąpili również uczniowie Społecznego Ogniska Muzycznego. Wśród występujących utalentowane wokalistki:
Amelia Jędra, Maria Kostecka, Katarzyna Machniak i Milena Alot.
Młode wokalistki zaprezentowały swoje talenty śpiewając wszystkim dobrze znane utwory, m.in.: “Remedium”, “Chodź pomaluj mój świat”, “wszystko czego dziś chcę”. Na scenie wystąpił też Miłosz Kazberuk, który zagrał
na pianinie wiązankę melodii pochodzących z musicalu pt. “The Greatest showman”, czyli “Król rozrywki”. Koncerty nadal dostępne są online.

Zwieńczeniem wieczoru było oczywiście nieodłączne dla WOŚP “światełko
do nieba”, które mogliśmy obserwować punktualnie od godz. 20:00,
którego inicjatorem był Burmistrz Miasta Pionki Robert Kowalczyk.

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprosił także do licznych, atrakcyjnych licytacji. I choć wprowadzone obostrzenia nie pozwoliły przeprowadzić ich, jak zwykle na sali widowiskowej MOK, to jednak wirtualna przestrzeń
w niczym nie ustępowała zdrowej rywalizacji w szczytnym celu.

Wśród zakończonych licytacji m.in.:

• “Zestaw niespodzianka” od Burmistrza Roberta Kowalczyka,
  • zdjęcie Ireny Santor z autografem,
  • plakat filmu “Maria” oraz kolekcja filmów z autografem reżysera – Jarosława Szczypióra,
  • mnóstwo kolorowych gadżetów WOŚP.

Przedmioty osiągnęły łączną kwotę 1.450 zł, ale wciąż można jeszcze licytować unikatowe koszulki WOŚP, Bon Upominkowy – Poradnia Dobry Dietetyk K. Zapora oraz zdjęcie Alicji Majwskiej z autografem (informacje
na temat trwających licytacji znajdziecie na fb MOK oraz Allegro).

Osoby, które wygrały licytację mogą odebrać gadżety bezpośrednio
u organizatora: Miejski Ośrodek Kultury
ul. Radomska 1 Pionki tel. 48 612 51 25.

Wszystkim osobom, które wsparły tegoroczną zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizator, czyli Sztab #2509 w Pionkach serdecznie dziękuje. Szczególne podziękowania kierujemy do naszych niezawodnych Wolontariuszy i już dziś zapraszamy na kolejny, jubileuszowy 30 finał WOŚP. Będzie się działo!