XXX JUBILEUSZOWA EDYCJA KONKURSU “MOJE SPOTKANIE Z PUSZCZĄ”

Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych – Zespół ds. Kozienickiego Parku Krajobrazowego organizuje w bieżącym roku XXX jubileuszową edycję konkursu przyrodniczego „Moje spotkania z Puszczą” zatytułowaną „Sekretne życie Puszczy Kozienickiej”.

Organizatorem konkursu jest Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych,
a współorganizatorami Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach, Nadleśnictwo Kozienice, Nadleśnictwo Radom, Nadleśnictwo Zwoleń.

W tym roku chcielibyśmy zachęcić uczniów do wykonania prac ukazujących faunę, florę, wartości historyczne i kulturowe, walory krajobrazowe naszej zielonej ojczyzny – Puszczy Kozienickiej. Podczas leśnych wędrówek mamy okazję poznać jej złożoność, zmienność, nieprzewidywalność, tajemniczość, poczuć ducha leśnych ostępów… .

Zaobserwowaną wyjątkowość Puszczy Kozienickiej można uwiecznić
w wierszach, opowiadaniach, na fotografii lub pracy plastycznej.

Adresatami konkursu są uczniowie szkół podstawowych oraz średnich leżących w granicach Kozienickiego Parku Krajobrazowego i jego okolicy. Prace konkursowe oraz protokół z przeprowadzenia eliminacji szkolnych należy składać do dnia 23 października 2020 r. w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach (ul. Radomska 1; 26 – 670 Pionki).
Szczegółowe warunki uczestnictwa w konkursie przedstawione
są w załączonym regulaminie.

Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w konkursie
oraz życzymy niezapomnianych wrażeń przy tworzeniu prac.

Regulamin konkursu Moje spotkania z Puszczą
Protokół z eliminacji – Szkoła Podstawowa