Postaw na Rodzinę – festyn rodzinny

Pogodna i ciepła niedziela 20 września sprzyjała organizatorom i uczestnikom festynu Postaw na Rodzinę. Na Ogródku Jordanowskim na dzieci czekało szereg: gier, zabaw, konkursów i warsztatów. Można było: samodzielnie wykonać i ozdobić zakładkę do książki, nauczyć się technik zdobienia metodą decoupage, zrobić własnego slima, przyłączyć się  tańców i zabaw przygotowanych przez animatorki, skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, uczestniczyć w zabawach sportowych. Miłośnicy książek mieli możliwość zabrania ze sobą do domu wybranej książki w ramach akcji bookcrossing.
Podczas części artystycznej na scenie wystąpili: młodzi wokaliści z Ogniska Muzycznego, pionkowski zespół Power Blues 40+, Kabaret K2 oraz zespół Clödie. Muzycy z  zespołu Power Blues 40+ zaśpiewali dobrze znane utwory takich wykonawców jak Jimie Hendrix, Dżem oraz Tadeusz Nalepa. Następnie na scenie wystąpił dobrze wszystkim znany kabaret K2 ze skeczami nawiązującymi do Pionek i regionu.
Gwiazdą festynu był zespół Clödie – rockowa formacja na czele której stoi obdarzona drapieżnym i niecodziennym głosem Klaudia. Wokalistka zespołu to m. in. uczestniczka IV Edycji The Voice of Poland. Zespół w ostatnim czasie zasłynął ze swojej akustycznej wersji coveru Zombie –
The Creanberries, który ma już ponad 23mln odsłon na YT
i tysiące pochlebnych komentarzy z całego Świata.
Zespół Clödie stworzył również innowacyjną aranżację coveru
Meluzyna Małgorzaty Ostrowskiej oraz coveru Maria zespołu Blondie.
Organizatorami festynu byli:  Urząd Miasta Pionki, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miejski Ośrodek Kultury
w Pionkach. Współorganizatorzy: Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach, Warsztaty Terapii Zajęciowej,  Miejska Biblioteka Publiczna, Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze, ekoPionki sp. z o. o. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
i Ochotnicza Straż Pożarna.