“Pocieniujmy Słowem VII” – warsztaty teatralne

22 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbyły się warsztaty teatralne „Pocieniujmy Słowem VII”. Zajęcia dla młodzieży – uczniów szkół średnich oraz siódmych i ósmych klas szkół podstawowych  prowadziła Karolina Łuszczyk – filolog polski, neurologopeda.

Uczestnicy warsztatów doskonalili sztukę teatralną i recytatorską, rozwijali kompetencje komunikacyjne oraz umiejętności wyrażania emocji.
Po wprowadzeniu teoretycznym odbyły się zajęcia praktyczne, podczas których młodzież ćwiczyła: dykcję, ruch sceniczny, interpretację tekstu,

rozwijała świadomość ciała, myślenie i działanie sceniczne.
Finałem warsztatów teatralnych była prezentacja grupowych etiud.
Warsztaty „Pocieniujmy Słowem VII” są jednym z kilkunastu zadań Powiatu Radomskiego realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach.
Zapraszamy serdecznie młodych ludzi, którzy chcą zacząć lub kontynuować swoją przygodę z teatrem do grupy teatralnej, której pierwsze spotkanie odbędzie się 2 października o godz. 16.45. Warsztaty będą kształtowały twórczą osobowość u dzieci i młodzieży oraz rozwijały umiejętność prezentowania się przed szerszą publicznością. Zapraszamy młodzież powyżej 13 roku życia do nowej sekcji Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach.