Akcja wsparcia dla Białorusi

W Polsce, Europie i na świecie z niepokojem, zrozumieniem i empatią obserwujemy rozwój wydarzeń na Białorusi po ostatnich wyborach prezydenckich. Aby wesprzeć pokojowo demonstrujących mieszkańców
tego kraju Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
Instytut Adama Mickiewicza i Narodowe Centrum Kultury
zainicjowały wydarzenie #LightForBelarus.

W weekend 12 – 13 września br. w geście solidarności z naszymi sąsiadami, którzy z odwagą i determinacją upominają się o demokrację i wolność – na fasadach wielu budynków w Polsce i za granicą pojawią się iluminacje w kolorach historycznej biało-czerwono-białej flagi Białorusi.

Pracownicy i przyjaciele Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach własnoręcznie wykonali i powiesili baner i flagę Białorusi. Państwa
też zapraszamy do drobnych, symbolicznych gestów (np. podświetlenie swojego okna w kolorach flagi Białorusi w czasie najbliższego weekendu).