I PIONKOWSKI FESTIWAL WYROBÓW RZEMIEŚLNICZYCH ZA NAMI!

„Pierwszy Pionkowski Festiwal Wyrobów Rzemieślniczych „
odbył się 28 – 29 sierpnia 2020 r. w plenerze Centrum Aktywności Lokalnej
w Pionkach. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, przygotowując pierwszą tego typu imprezę.
Podczas festiwalu producenci, twórcy sztuki ludowej oraz rzemieślnicy mogli promować lokalne produkty z regionu. Celem działania było zwiększenie zaangażowania lokalnej społeczności w działania twórcze oraz promocja rękodzieła i produktów lokalnych, które może służyć budowie marki regionu.
Przybyli uczestnicy festiwalu mogli skosztować ponad osiemdziesiąt gatunków piwa pochodzących z czterech rzemieślniczych browarów: Dziki Wschód, Maryensztadt, Rocket Fuel oraz Incognito. Ponadto przez dwa dni odbywały się pokazy kulinarne przygotowane przez finalistę MasterChef Michała Fabiszewskiego oraz właścicielkę restauracji „Vinylowa” Patrycję Padewską, którzy przygotowali kurczaka w różnych sosach oraz lody, jak również szarpankę z wieprzowiny po pionkowsku.  W drugi dzień festiwalu odbyły
się również konkursy kulinarne, w których udział mogli wziąć wszyscy uczestnicy wydarzenia. Nie zabrakło również stosika grillowego, przygotowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach, gdzie można
było zakupić kiełbaskę lub kaszankę z kapustą kiszoną.
W sobotę o godz. 16:00 i 18:00 można było obejrzeć inscenizację historyczną „Jak Zagłoba w radomskim bywał”, nie zabrakło również możliwości wybicia swoje własne monety.
W piątek odbył się również koncert duetu „CichoSza”, który tworzą
Agnieszka Gola (wokal) i Szymon Winiarski (gitara). Duet proponuje niezwykle klimatyczne i urzekające kompozycje. Niby jest ich tylko dwoje,  ale nie stoi to na przeszkodzie, by wyczarowali nowe muzyczne światy.
W tracie koncertu wykonali zarówno swoje utwory, jak również covery. Natomiast w sobotę wystąpił radomski zespół SCREAM, który powstał
w 2009 roku i tworzą go  Paweł Krzysztoporski, Michał Kalita, Przemyslaw Siuda, Krzysztof Braksator, Sebastian Dusza.
Organizatorem I Pionkowskiego Festiwalu Wyrobów Rzemieślniczych byli:
Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach
Restauracja „Vinylowa”
Urząd Miasta Pionki

Wydarzenie było współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Współorganizatorzy I Pionkowskiego Festiwalu Wyrobów Rzemieślniczych:
Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach składa serdeczne podziękowania
za pomoc w organizacji festiwalu:

Pionkowskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji
ekoPionki Sp. z o.o.