VII KONCERT “LEW DO PANNY”

W niedzielę 23 sierpnia 2020 roku odbyła się już siódma odsłona imprezy
pod nazwą „Lew do Panny”, która rozpoczęła się o godzinie 17:00
na tarasie Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach.

Nazwa „Lew do Panny” to odsłona koncertów, które odbywają się w Pionkach raz do roku w drugiej połowie sierpnia, kiedy dochodzi właśnie do zmiany tych dwóch znaków zodiaku. Taki był też zamysł, żeby połączyć muzykę
z różnych klimatów. Lew ma symbolizować mocniejsze granie,
a Panna krainę łagodności.
W tym roku „lwa” symbolizował radomski rockowy zespół RENEGADY  Tribute Band. Jest to zespół stworzony z profesjonalnych muzyków rockowych, którego podstawą istnienia jest dzielenie się dźwiękami i energią RAGE AGAINST THE MACHINE. Muzyka i przekaz RATM jest ponadczasowym łącznikiem pokoleń, zarówno tych zbuntowanych jak i tych dojrzałych.
Jest to muzyka, która inspiruje do działania, daje poczucie wspólnoty,
walki o lepsze jutro.
Jako „Panna” w tym roku zaprezentował się również częstochowski zespół Apress Band. Jego łagodniejsze, lecz w rockowym klimacie brzmienie przypadło do gustu licznie zgromadzonej publiczności.

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach składa serdeczne podziękowania sponsorom tegorocznego wydarzenia:
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze w Pionkach
Elektromechanika Michał Rogowski