XIII Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej Klubów Seniora Ziemi Radomskij

15 sierpnia 2020 roku na Ogródku Jordanowskim w Pionkach odbył
się XIII Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej Klubów Seniora Ziemi Radomskiej. Tegoroczny przegląd był dla wszystkich zgromadzonych wyjątkowy, gdyż związany był z 100 rocznicą Bitwy Warszawskiej.

Podczas przeglądu rozbrzmiewały najbardziej znane pieśni patriotyczne,
seniorzy świetnie udowodnili, że nie tylko potrafią się dobrze bawić,
ale też kultywują tradycję i mają biało-czerwone serca.

Pieśni patriotyczne to lustro dziejów narodu, w którym odbite
są najważniejsze momenty w historii państwa. Ukazany jest w nich obraz kształtowania się rodzimej tożsamości i dumy kraju, za sprawą odniesień
do najważniejszych wydarzeń historycznych. Pieśni patriotyczne przypominane są najczęściej przy okazji świąt narodowych i rocznic ważnych wydarzeń w dziejach Polski.
Tegoroczny przegląd otworzyła Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury
w Pionkach Pani Agata Chmielewska.

Przybyłych gości przywitał Burmistrz Miasta Pionki Pan Robert Kowalczyk.

W tegorocznym przeglądzie wzięło udział pięć klubów seniora: Stowarzyszenie Seniorów “Barwy  Życia Razem” z Pionek, Stowarzyszenie Klub Seniora “Złota Jesień” z Kozienic, Kabaret “AGAT” z Pionek, Zespół Wokalny “Leśne Echo” z Jedlni Letnisko oraz Klub Seniora “Kontrast”
z Pionek. Podczas występów mogliśmy usłyszeć takie pieśni patriotyczne, jak: “Szturmówka”, “Karpacka Brygada”, “Mazur Kajdaniarski”, “Witaj Zosieńko”, “Legiony”, “Płynie Wisła, płynie”, “Dziś do ciebie przyjść nie mogę”, “Ojczyzno ma”, “Czerwone słoneczko”, “Serce w plecaku”, “Polskie kwiaty”, “Pieśń o Ojczyźnie”.
Po zakończonych występach na scenie zaprezentował
się
zespół “C.D.N” (Ciąg Dalszy Nastąpi…).

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach składa serdeczne podziękowania współorganizatorom tegorocznego wydarzenia:
Starostwu Powiatowemu w Radomiu,
Urzędowi Miasta w Pionkach,
Warsztatom Terapii Zajęciowej w Pionkach,
Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach.