Wyjątkowy koncert z okazji urodzin Fryderyka Chopina

Fryderyk Chopin to najwybitniejszy polski kompozytor i znakomity pianista doby romantyzmu. Muzyka Chopina znana jest na całym świecie i stanowi inspiracje dla młodych artystów. Urodził się we wsi Żelazowa Wola a dzień jego narodzin przypada zawsze 1 marca choć w metryce chrztu sporządzonej w kościele parafialnym w Brochowie widnieje data 22 lutego.

Koncert z okazji 210 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina,
odbył się w poniedziałek, 2 marca 2020, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach.
Przybyłych gości przywitali Pani Agata Chmielewska – Dyrektor MOK Pionki
oraz Pan Zdzisław Włodarski – Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia
w Pionkach, którzy zaprosili gości na wspaniały koncert wypełniony
muzyką fortepianową.
Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach zaprezentowali
się uczniowie Pionkowskiej i Radomskiej szkoły muzycznej: Maria Mordka, Nikola Wiączek oraz Sylwia Wiśniewska. Podczas koncertu zaprezentowała
się również Marcelina Borek w wierszu Wandy Chotomskiej.
Z recitalem chopinowskim wystąpił Michał Drewnowski z zespołem New Art Chamber Soloists w składzie: Katarzyna Korzycka i Piotr Jakubowski – skrzypce, Michał Członka – altówka, Marcin Bańczyk – wiolonczela,
wykonali Koncert Fryderyk Chopin – Koncert fortepianowy e-mool op. 11.