„Wiatr w Żagle”

28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pionkach
okazał się wyjątkowy.

Sztab #2509 zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury przygotował
tego dnia bogatą ofertę dla mieszkańców Pionek.

26 Niestrudzonych Wolontariuszy od najwcześniejszych godzin porannych kwestowało na ulicach naszego miasta i okolic. To właśnie dzięki
ich zaangażowaniu nasz sztab może pochwalić się najlepszym
dotychczas wynikiem zbiórki.

Mieszkańcy Pionek bardzo mocno utożsamiają się z hasłem „Lubię pomagać”, czego dowodem jest wrzucenie jednego z darczyńców jednorazowo kwoty 1000 zł do puszki Wolontariusza.Towarzyszyli nam również podczas „orkiestrowego morsowania” nad Stawem Górnym. To właśnie tu w samo południe Pionkowskie Morsy wspierając naszą akcję wskoczyły do wody lokalnego kąpieliska. Był to już drugi rok z rzędu, kiedy mogliśmy liczyć na ich pomoc.
Finałowe granie rozpoczęło się o godzinie 16:00 w Miejski Ośrodku Kultury. Na niezwykle barwnej i klimatycznej scenie jako pierwsi wystąpili muzycy zespołu Power Blues 40+, doskonale znanego pionkowskiej publiczności.

Podczas, gdy na sali widowiskowej wybrzmiewały bluesowe nuty,
przybyli ludzie mogli skorzystać z bogatej oferty, na którą składały się:
Loteria fantowa, na której do wylosowania było ponad pół tysiąca przedmiotów oferowanych przez ludzi dobrej woli cieszyła
się największym zainteresowaniem.
Po sąsiedzku prężnie działała „Orkiestrowa Biblioteka”, gdzie dzieci mogły wykonać własnoręcznie buttony z sercem lub zakładki do książek.

Malowanie twarzy to już stale towarzyszący naszym działaniom punkt programu. Także i tu mogliśmy liczyć na spore zainteresowanie.
Wróćmy na chwilę na scenę. Po kapeli „Czterdziestolatków” przyszła kolej
na radomski zespół No Control, który inspiruje się różnymi gatunkami muzyki, ale zdecydowanie dominuje w ich repertuarze klimat rocka.
Rockowo na scenie, słodko w kawiarni. Tu swoje stanowisko miała „Kawiarenka WOŚP”. Smaczne ciasta, świąteczne krówki, wszystko
to było do nabycia poprzez wrzucenie symbolicznej kwoty do puszki. Najokazalej prezentowały się czekoladowe pierniki z napisem „WOŚP” oferowane przez piekarnię Kosiek.
Jak słodko to może trochę na słono… Orkiestrowy Grill oferował smaczne kiełbaski i gorące napoje.
Wszystko to pod bacznym okiem dietetyka mgr. Karoliny Zapory,
która na swoim stanowisku służyła fachowym doradztwem
co do prawidłowego odżywiania się. Co równie ważne,
była tu także możliwość dokonania bezpłatnego pomiaru składu ciała.
Zanim wrócimy do kolejnych występów muzycznych, pora na tradycyjną Licytację prowadzoną przed Dyrektora MOK Ryszarda Dybińskiego
i Instruktora Janusza Głowackiego.
Przedmioty wystawione na niej wzbudziły wielkie zainteresowanie
wśród zebranej widowni, co przełożyło się na doskonałe wyniki. Przekazana przez Burmistrza Miasta Pionki Roberta Kowalczyk piłka z autografami graczy dwóch najstarszych klubów w kraju Crakovii i Polonii okazała
się najcenniejszym z przedmiotów i osiągnęła zawrotną kwotę 2500 zł. Niemal dwumetrowy pluszowy Miś został wylicytowany za 850 zł a oferowany przez posła Konrada Frysztaka krawat z certyfikatem, w którym składał ślubowanie poselskie – 600 zł. Ogrom przedmiotów, jakie zostały przekazane na licytację zmusiły nas do kontynuowania jej w biurze MOK.
Wszystko to złożyło się na doskonały wynik – 8 700 zł.
Na scenie przyszedł czas na ostatni już tego dnia, ale jakże mocno wyczekiwany zespół. Radomska kapela Scream.
Mocne dźwięki towarzyszyły nam do godziny 20:00.
Przyszła pora na ŚWIATEŁKO DO NIEBA. Wspólnie ze wszystkimi zebranymi mieszkańcami odpaliliśmy zimne ognie przed budynkiem MOK a w oddali niebo rozjaśniał nam pokaz sztucznych ogni. Tym, jakże widowiskowym elementem zakończyliśmy 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
w Pionkach.
Nasza praca jednak się nie skończyła. Komisja licząca otwierała jeszcze ostatnie puszki przyniesione przez Wolontariuszy, wśród których najlepszy wynik osiągnęła Julia Czachor z wynikiem 3 461,83zł !
Antonina Sułek uzbierała 2 815,65 zł
Natalia Sekuła zakończyła kwestę z wynikiem 2 339,41 zł.
Wszystkim Wolontariuszom serdecznie gratulujemy wyników
oraz dziękujemy za wsparcie naszego Sztabu,
którego Szefem był Piotr Pachocki.

Końcowy wynik sprawił, iż niecierpliwością wyczekujemy już kolejnego Finału. Kwota 42 558,01 zł jaką zebrał Pionkowski Sztab to zeszłoroczny rekord pobity o ponad 13 tysięcy złotych.

Wszystko to, by ratować zdrowie i życie dzieci poprzez zakup specjalistycznego sprzętu i wsparcie dziecięcej medycyny zabiegowej.

W imieniu Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy serdecznie dziękujemy za okazane serce i pomoc, czyli wspólne granie na rzecz zdrowia
i życia dzieci podczas 28 Finału WOŚP w Pionkach

Nasi Darczyńcy:

– Pan Robert Kowalczyk – Burmistrz Miasta Pionki
– Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach
– Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pionkach
– Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach
– Anna Kałdunek
– Kosiek Piekarnia Cukiernia Pionki
– Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Pionki
– Firma QFG (Quality Food Group) w Pionkach
– Studio Figura Kozienice
– Wiga Salon Fryzjerski w Pionkach
– NEO Sklep Papierniczy w Pionkach
– Restauracja Vinylowa w Pionkach
– Tęczowe serca animacje dla dzieci
– Cukiernia Tamara Maciąg
– Fajerwerki SUPERFAJEK – Głowaczów

Wszystkim anonimowym darczyńcom dobrego serca dziękujemy!

Za wsparcie dziękujemy Pionkowskim Morsom
oraz Komisariatowi Policji w Pionkach.

Organizator:

– Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach