Finał XXIX edycji konkursu przyrodniczego „Moje spotkanie z Puszczą”

0
106
Wyświetleń:

28 listopada 2019 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbyło
się podsumowanie XXIX edycji konkursu przyrodniczego z cyklu
„Moje spotkania z Puszczą” pt. „Woda w życiu i krajobrazie Puszczy Kozienickiej”.

Zaproszonych gości, uczniów oraz nauczycieli przywitali: Pan Robert Belina – Zastępca Dyrektora Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych,
Pani Beata Waluś – Kierownik Zespołu ds. Kozienickiego Parku Krajobrazowego, Pan Ryszard Dybiński – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach.

Zgodnie z regulaminem konkurs rozgrywany był w trzech dziedzinach twórczości: plastyka, literatura, fotografia w następujących grupach:
I grupa – uczniowie klas I – III szkoły podstawowej
II grupa – uczniowie klas IV – VIII szkoły podstawowej
III grupa – uczniowie szkół średnich

Konkurs w każdej dziedzinie przebiegał w dwóch etapach: szkolnym
i parkowym. Na etap parkowy wpłynęło 228 prac. W dniu 28 października jury reprezentowane przez przedstawicieli Kozienickiego Parku Krajobrazowego, Nadleśnictw: Kozienice, Radom, Biblioteki Publicznej Gminy Kozienice, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pionkach, Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu wyłoniło laureatów eliminacji parkowych.

Jury w trakcie przeglądu i oceny prac brało pod uwagę zgodność z tematyką konkursu, wartości artystyczne, technikę i estetykę wykonania.

Kierując się powyższym jury przyznało 27 nagród, 31 wyróżnień
oraz 3 wyróżnienia poza konkursem.

Laureaci nagrodzeni i wyróżnieni

Plastyka I grupa (uczniowie klas I – III szkoły podstawowej)

Nagrody:
Wiktoria Muniak PSP nr 3 w Kozienicach – nauczyciel Joanna Lisicka,
Hanna Kobacka PSP w Natolinie – nauczyciel Justyna Fliszkiewicz,
Barbara Dobrowolska PSP w Ryczywole – nauczyciel Halina Boryczka.

Wyróżnienia:
Wojciech Fortuna PSP w Natolinie – nauczyciel Anna Suchowska,
Michalina Kustra PSP nr 2 w Pionkach – nauczyciel Bożena Kalbarczyk,
Rafał Wójcik PSP nr 3 w Kozienicach – nauczyciel Barbara Chołuj.

Plastyka II grupa (uczniowie klas IV – VIII szkoły podstawowej)

Nagrody:
Gabriela Kustra PSP nr 2 w Pionkach – nauczyciel Magdalena Gregorczyk,
Maja Żywczyk PSP w Suskowoli – nauczyciel Katarzyna Bujnowska,
Natalia Sokalska PSP nr 2 w Pionkach – nauczyciel Magdalena Gregorczyk.

Wyróżnienia:
Zuzanna Rzeszotek PSP nr 1 w Kozienicach – nauczyciel Grażyna Wach,
Maja Domagała PSP w Goździe – nauczyciel Dorota Wasiak,
Maja Mąkosa PSP w Jedlni – Letniskonauczyciel Anna Wróbel,

Zuzanna Świątek PSP w Bogucinie – nauczyciel Mariola Gębska.

Plastyka III grupa (uczniowie szkół średnich)

Nagrody:
Katarzyna Kustra LO w Pionkach – nauczyciel Aleksandra Gronczyńska,
Maria Myśliwiec LO w Pionkach – nauczyciel Aleksandra Gronczyńska,
Agnieszka Chęcińska CKZiU w Pionkach – nauczyciel Dorota Lisowska.

Wyróżnienia:
Sylwia Mindewicz Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce – Letnisko – nauczyciel Krzysztof Giedyk,
Julia Kulpińska II LO w Zespole Szkół Nr 1 w Kozienicach – nauczyciel Mirosław Mazur,
Marta Cieślik CKZiU w Pionkach – nauczyciel Dorota Lisowska.

Literatura I grupa (uczniowie klas I – III szkoły podstawowej)

Nagrody:
Hubert Amerek PSP w Wólce Tyrzyńskiej – nauczyciel Ewa Pawlik,
Natalia Wolska PSP w Jaroszkach – nauczyciel Krystyna Brzyska,
Szymon Matuska PSP w Paciorkowej Woli – nauczyciel Wiesława Rokomińska.

Wyróżnienia:
Iga Pikulska PSP nr 2 w Kozienicach – nauczyciel
Magdalena Głowacka – Karcz,

Michalina Sosnowska PSP w Jaroszkach – nauczyciel Krystyna Brzyska,
Bartłomiej Ośka PSP w Ryczywole – nauczyciel Mariann Kacprzak,
Filip Trafisz PSP w Ryczywole – nauczyciel Mariann Kacprzak.

Literatura II grupa (uczniowie klas IV – VIII szkoły podstawowej)

Nagrody:
Filip Matejszczak PSP w Garbatce – Letnisko – nauczyciel Anna Rutka,
Kornelia Piwońska PSP nr 5 w Pionkach – nauczyciel Izabela Warchoł,
Natasza Smal PSP nr 2 w Pionkach – nauczyciel Renata Gałczyńska.

 Wyróżnienia:
Zuzanna Szewczyk PSP w Garbatce – Letnisko – nauczyciel Anna Rutka,
laureat i nauczyciel z PSP w Brzózie,
Katarzyna Wegner PSP nr 3 w Kozienicach – nauczyciel Beata Marszałek,
Kinga Muszyńska PSP w Bogucinie – nauczyciel Beata Maciąg,
Kornelia Bilska PSP w Świerżach Górnych – nauczyciel Agnieszka Stochmal.

Literatura III grupa (uczniowie szkół średnich)

Nagrody:
Katarzyna Choroś CKZiU w Pionkach – nauczyciel Dorota Jończyk,
Paulina Nowotnik ZSDiL w Garbatce – Letnisko – nauczyciel Krzysztof Giedyk,
Natalia Tokarska LO w Pionkach – nauczyciel Aleksandra Gronczyńska.

Wyróżnienia:
Wiktoria Uzdowska CKZiU w Pionkach – nauczyciel Małgorzata Sulima,
Jakub Klemm LO w Pionkach – nauczyciel Aleksandra Gronczyńska.

Fotografia I grupa (uczniowie klas I – III szkoły podstawowej)

Nagrody:
Jan Jasek PSP w Jaroszkach – nauczyciel Joanna Jasek,
Aleksandra Woźniak PSP w Kozłowie – nauczyciel Agata Krawczyk,
Natalia Mucha PSP nr 3 w Kozienicach – nauczyciel Barbara Chołuj.

Wyróżnienia:
Barbara Rozborska PSP w Stanisławicach – nauczyciel Mariola Kucharska,
Maja Strojek PSP w Jaroszkachnauczyciel Joanna Jasek,
Ksawier PSP w Natolinie nauczyciel Ewa Mąkosa;

Fotografia II grupa (uczniowie klas IV – VIII szkoły podstawowej)

Nagrody:
Oliwier Krawczyk PSP nr 2 w Pionkach – nauczyciel Wiesława Warchoł,
Dominika Szymańska PSP w Suskowoli – nauczyciel Katarzyna Bujnowska,
Aleksandra Wójcik PSP nr 5 w Pionkach – nauczyciel Lidia Czyżewska.

Wyróżnienia:
Gabriela Kęska PSP nr 5 w Pionkachnauczyciel Anna Dąbrowska,
Gabriela Chmielewska PSP w Suskowoli – nauczyciel Katarzyna Bujnowska,
Karolina Luty PSP w Jedlni – nauczyciel Małgorzata Wrona,
Oliwier Domagała PSP nr 1 w Pionkach – nauczyciel Lidia Jurek.

Fotografia III grupa (uczniowie szkół średnich)

Nagrody:
Szymon Nercz CKZiU w Pionkach – nauczyciel Małgorzata Sulima,
Natalia Amanowicz CKZiU w Pionkach – nauczyciel Małgorzata Sulima,
Amelia Hołuj CKZiU w Pionkach – nauczyciel Dorota Jończyk.

Wyróżnienia:
Andżelika Grabowska Zespół Szkół w Pionkach – nauczyciel Anna Warchoł,
Julia Sułek LO w Pionkach – nauczyciel Anna Przerwa – Bieniek,
Kalina Sułek LO w Pionkach nauczyciel Anna Przerwa – Bieniek.

Jury przyznało dodatkowo 3 wyróżnienia dla uczniów: Dominik Zapora,
Jakub Olesiuk, Krystian Buczak – nauczyciel Aldona Banaszek ze Specjalnej Szkoły Podstawowej przy Zespole Szkół im J. Śniadeckiego w Pionkach

Organizatorzy i współorganizatorzy XXIX edycji konkursu „Moje spotkania
z Puszczą” serdecznie gratulują laureatom, dziękują Dyrekcjom placówek oświatowych i nauczycielom za popularyzowanie wiedzy na temat lokalnej przyrody, pogłębienie świadomości ekologicznej, pobudzenie potrzeby zachowania różnorodności biologicznej na terenie Kozienickiego Parku Krajobrazowego oraz inspirację i zdopingowanie uczniów do wykonania prac konkursowych ukazujących piękno nadwodnych krajobrazów regionu Puszczy Kozienickiej.

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

 

 

Komentarze